Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/drewulsk/www/configuration.php:57) in /home/drewulsk/www/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drewulsk/www/configuration.php:57) in /home/drewulsk/www/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Tematyczna wycieczka po Warszawie-1 dzień
Tematyczna wycieczka po Warszawie-1 dzień PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Thursday, 30 November 2017 14:47

Tematyczna wycieczka po Warszawie-1 dzień

/temat do wyboru dla szkół podstawowych/.

Jednocześnie zaznaczam że są to tylko propozycje które można zmodyfikować zgodnie z Państwa życzeniem.

 

WARSZAWA XXI WIEKU

 Warszwa to nie tylko parki, cmentarze, zabytkowe budowle. To miejsce na wskroś nowoczesne, które też warto poznać. Trasa zwiedzania obejmuje: Stadion Narodowy lub taras widokowy na Lotnisku im. Fryderyka Chopina (jedno z największych atrakcji lotniska), prezentacje miasta z "lotu ptaka" czyli z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki, przejazd metrem oraz wizyta w Centrum Nauki Kopernik lub Planetarium.
Czas zwiedzania ok. 5 godz.

ŚWIĄTYNIE RÓŻNYCH WYZNAŃ (WYCIECZKA TEMATYCZNA)

Trasa wycieczki prowadzi do trzech świątyń zlokalizowanych w obrębie Warszawy: cerkiew prawosławna z drugiej połowy XIX wieku, synagoga żydowska-jedyna czynna w Warszawie, która przetrwała II wojnę światową oraz meczet muzułmański, obecnie jeden z czterech wolnostojących, czynnych meczetów w Polsce. (w piątki meczet jest nieczynny dla turystów).
Czas zwiedzania - 3,5 h

SZLAKIEM MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE (WYCIECZKA TEMATYCZNA)

Warszawa jest miejscem, w którym wielka uczona spędziła młode lata. I chociaż większość życia związała z Paryżem to wielokrotnie wracała do Warszawy nie tylko myślami ale i osobiście. Najważniejsze miejsca przypomnające naszą noblistkę (kamienica w której przyszła na świat, kościół w który została ochrzczona itp. ) zostaną przedstawione podczas 4 godzin wycieczki.
Czas zwiedzania 4 -5 godz.

ŚLADAMI BOHATERÓW KSIĄŻKI "KAMIENIE NA SZANIEC" (WYCIECZKA TEMATYCZNA)

Liceum im. Stefana Batorego, Muzeum więzienia Pawiak, Al. Szucha – dawna siedziba gestapo, Cmentarz wojskowy (komunalny) na Powązkach - miejsce spoczynku bohaterów i autora książki, miejsca powiązane z akcjami Szarych Szeregów: akcja pod Arsenałem, zamach na generała policji i SS Franza Kutscherę. 
Czas zwiedzania do 5 godz.

FRYDERYK CHOPIN W WARSZAWIE

Uniwersytet Warszawski, Dom Interesantów Andrzeja Zamoyskiego, Salonik Chopina, Łazienki Królewskie - pomnik F. Chopina, Cmentarz na Powązkach (miejsce spoczynku rodziny Chopina), kościół św. Krzyża (tam spoczywa serce wielkiego pianisty), kościół sióstr Wizytek. 
Czas zwiedzania 4,5 godz.

XIX WIECZNA WARSZAWA W POWIEŚCI BOLESŁAWA PRUSA "LALKA"

Trasa wycieczki prowadzi do miejsc związanych głównie z powieściowymi bohaterami - Wokulskim i Rzeckim. Tłem powieści są budynki, ulice, parki istniejące do dzisiaj, których kataklizm II wojny światowej nie dotknął, a jeśli nawet dokonano zniszczeń, to po wojnie odrestaurowano tę najpiękniejszą cześć Warszawy, w której toczy się akcja powieści. 
Czas trwania wycieczki od 4 - 5 godz.

SLADAMI POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

Trasa wycieczki prowadzi do miejsc najbardziej zniszczonych przez okupanta po zakończeniu walk: Stare Miasto, Nowe Miasto z Placem Krasińskich, Trakt Królewski. Stare Miasto to miejsce najciężych walk i miejsce które zostało zamienione w cmentarzysko. Jeszcze dzisiaj znajdziemy tutaj mnóstwo śladów po tym tragicznym wydarzeniu. Czas trwania wycieczki - do 4 godz.

 WIELKIE ZAMACHY W HISTORII WARSZAWY

Trasa wycieczki poprowadzi Was do miejsc, w których usiłowano dokonać wielkich zbrodni, zarówno na polskich władcach, jak również innych bardzo ważnych dostojnikach państwowych. W większości były to zamachy nieudane, a ich pierwszą ofiarą miał być sam król - Zygmunt III Waza. Czas zwiedzania z przewodnikiem - do 3 godz.

Miejsce rozpoczęcia zwiedzania do uzgodnienia

Proponowany program wycieczki :

06oo- 09oo przejazd Siemiatycze-Warszawa

09oo-13oo  Jeden z wybranych tematów, zwiedzanie z przewodnikiem

13oo-14oo  czas wolny na obiad we własnym zakresie lub zamówiony/do uzgodnienia/

14oo-18oo  odwiedzenie któregoś z parków/Pałac na Wyspie Łazienki Królewskie lub Park w Wilanowie,

                   lub wizyta w Ogrodzie Zoologicznym / z przewodnikiem/. Mogą też być inne wersje, w zależności  

                  od wybranego programu tematycznego i dysponowanego czasu.

18oo-21oo przejazd Warszawa-Siemiatycze i rozwiązanie wycieczki

Last Updated on Thursday, 30 November 2017 14:49